Harrachov - zimní aktivity

Na úbočí Čertovy hory bylo vybudováno několik lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti, několik skokanských můstků včetně mamutího můstku pro lety na lyžích a běžecké závodní tratě.
Lyžařské sjezdovky, které provozuje Sportovní areál Harrachov a.s. jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, který umožňuje kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce. Pro příznivce běhu na croos country 01lyžích je udržováno několik běžeckých tratí, které mají označení pro turistické využití a také velká běžecká magistrála. Harrachov, jako jedno z mála krkonošských zimních středisek, umožňuje také na všechny sjezdovky přístup snowboardistům, kteří mohou zároveň využívat všechny lanové dráhy a vleky. Prozkoumat můžete také Polskou část Krkonoš odkud je to sem jen kousek. Při cestě směrem do východních Krkonoš se z vrcholu Čertovy hory, přes Studenovské pláně, Ručičky až na Dvoračky. Odtud dále na Krkonošskou cestu která Vás přivede až k mohyle Hanče a Vrbaty a poté na Mísečky. V blízkém okolí lze dojet k Mumlavským vodopádům, Voseckou boudu nebo do osady Jizerka.

Stav běžeckých tratí: http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov

Skiareál Harrachov Kamera Harrachov

Lázně Cieplice – při špatném počasí, relax pro celou rodinu:
http://www.harrachov-info.cz/cz/aktuality/cieplicke-termalni-koupele-prijemny-celorocni-relax-327.html

Rozhledna Štěpánka – Kořenov:
http://www.harrachov-info.cz/cz/aktuality/majak-a-stepanka-malebne-duo-rozhleden-303.html

Nákupy v Jelenie Góře:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jelenia_Góra

Sjezdovka Červená I.
Délka: 1.640 m
Převýšení: 300 m
-
Začíná po levé straně vrcholové stanice lanovky Alfa. Končí u lanovky Alfa v Rýžovišti. Obtížnost: středně těžká. Vhodná pro pokročilé lyžaře.1
Sjezdovka Modrá
Délka: 2.200 m
Převýšení: 300 m
-
Modrá též turistická. Je nejdelší a taky nejmírnější sjezdovkou v Harrachově a proto je vhodná pro začínající nebo méně zdatné lyžaře. Ve své spodní části se spojuje ze sjezdovkou Červená I. v Rýžovišti.
Sjezdovka Černá
Délka: 1.259 m
Převýšení: 300 m
Otevřená, volný terén!
Černá sjezdovka je neprudší sjezdovkou v Harrachově. Začíná po pravé straně vrcholové stanice lanovky Alfa a končí u spodní stanice téže lanovky na Rýžovišti. Vhodná pro pokročilé lyžaře.
Sjezdovka Červená II.
Délka: 1.850 m
Převýšení: 357 m
-
Je jedinou sjezdovkou vedoucí z Čertovy hory do centra města k lanovce Delta. Její zajímavý profil, s krásným výhledem na Jizerské hory, Ještěd a Harrachov jí určili jako nejoblíbenější sjezdovku v Harrachově. Ve své horní části je mírná, dále přechází do prudkého profilu. Ve své spodní části se postupně opět mění v mírnou.
Sjezdovka Červená II.a
Délka: 400 m
Převýšení: 76 m
Večerní lyžování
Mírná spodní část sjezdovky Červená II. v centru Harrachova je vhodná pro děti, začínající, nebo méně zdatné lyžaře. Obslužnost této části sjezdovky zajišťuje LV Doplik. V tomto úseku sjezdovky se také provozuje večerní lyžování.